Čistota bazénu je zásadní

13. 6. 2023 | By | 0 Comments

Chtít se vyvarovat letní vedrům stoprocentně nejde. I u nás jsou už docela běžná, natožpak na jihu. Na rozdíl od mnoha jiných zemí, my ovšem nemáme moře, ze kterého by neustále vál osvěžující vánek. Proto horké dny musíme řešit jinak, například pomocí klimatizace. Tu už má stále více českých domácností a jejich počet bude bezpochyby růst. Problém klimatizace však je spotřeba. I moderní verze, které nejsou tak náročné na energie, si dokáží vzít nemalé množství wattů, což se samozřejmě nakonec projeví na financích. Také proto je mnohem výhodnější koupit si raději nějaký bazén.

Luxusní bazén

Ano, bazény jsou docela drahou záležitostí, zvláště, pokud člověk touží po velké vodní ploše. Na druhou k občasnému ochlazení bohatě postačí nadzemní variace, jež se naopak dají sehnat za více než solidní peníze. Pro plavání to moc není, ale když člověk hledá hlavně osvěžení, nemá takovéto řešení chybu. Ovšem i o tyto malé bazénky je nezbytné se náležitě starat a občas do nich vložit nějakou tu kačku, a sice na bazénovou dezinfekci.

Meditace v bazénu

Ideální přípravky

Klasikou nad klasiky u nás je chlór. Přípravky na jeho bázi se u nás prodávají dlouhá desetiletí a nejspíše ještě dlouho budou. Jedná se totiž o levné, a přitom vysoce funkční řešení. S pomocí chlóru je možné zbavit škodliviny jak vodu v bazénu, tak například i ve vířivce. Jeho největším negativem je fakt, že ve větší koncentraci zapáchá a zároveň dráždí. Také proto mnoho majitelů bazénů dává raději přednost kyslíkovým tabletám. Ty jsou obdobně účinné, avšak nejsou tak agresivní. Velmi dobrá je i mořská sůl, která má dokonce i pozitivní vliv na lidské zdraví. sůl je však nezbytné zkombinovat s poměrně drahou solonizační jednotkou, jinak nebude fungovat adekvátně. To vše je ještě vhodné doplnit o bazénovou plachtu. Tato investice je víceméně symbolická, avšak efekt plachty je docela velký. Plachta totiž brání v dopadání větších nečistot na hladinu.