Jak obléct zimní miminko?

18. 4. 2023 | By | 0 Comments

Při oblékání novorozenců často tápou i rodiče, kteří už nějaké děti mají. Nechtějí děti příliš oblékat aby jim nebylo horko, ale také nechtějí riskovat podchlazení z důvodu nedostatku vrstev. Nejlepší způsob je oblečení vrstvit na sebe, protože v případě potřeby můžete vrstvu přibrat nebo ubrat. Říká se že nejmenší děti by měly mít o jednu vrstvu navíc než má dospělý.

dítě kombinéza

Na sklonku podzimu se začínají používat zimní kombinézy https://www.kojeneckeobleceni.cz/Zimni-kombinezy-soupravy-c14_39_2.htm, které ochránit děti před největší zimou. Je to svrchní vrstva oblečení, takže se obléká až naposled. Naprostá většina kombiéz má zapínání na zip, aby se s ní snadno manipulovalo. Některé kombinézy mají zabudované rukavičky, což ale některé děti nemají rády. Je potřeba vyzkoušet co bude vaše dítě snášet, protože se může stát že koupit luxusní značkovou kombinézu za několik tisíc korun a dítě bude dělat všechno proto, aby do ní nemuselo.

Kombinézy mají vnitřní a vnější vrstvu vyrobenou tak, aby dítě bylo v suchu i ve sněhu a vodě. Povrch musí být voděodolný, protože jinak kombinéza velmi rychle nasaje vodu a ztrácí tak svůj význam zimního oblečení.

Pokud máte první dítě a trochu tápete v tom kdy mu kupovat oblečení do výbavy, je spíše lepší později než předem. Pokud čekáte zimní miminko, je lepší nákup kombinézy nechat až na dobu, kdy to pro vás bude aktuální. To ovšem platí i v případě že vaše dítě bude v zimě větší. Předem kupovaná kombinéza dítěti nemusí sedět, protože každé dítě roste jinak rychle a proto je potřeba šatník nakupovat průběžně.

modrá kombinéza

Není potřeba utrácet tisíce za kombinézu, stejně dobře vám poslouží obyčejná neznačková za zlomek ceny. Nakupujte chytře a vybírejte oblečení podle toho kdy ho zrovna potřebujete, protože jedině tak máte šanci že ho opravdu využijete. Je jasné že maminky chtějí mít hezké děti, ale není potřeba za to utrácet mnoho peněz.