Jak zařídit perfektní ložnici?

24. 2. 2023 | By | 0 Comments

Ložnice je jednou z nejdůležitějších součástí bytu. Už jen tím, že tam trávíte několik hodin denně ve formě spánku. Proto byste se při tvorbě ložnice měli pečlivě zaměřit na to, aby byla co nejvíce dokonalá, a aby vyhovovala vaším potřebám. První budete muset zvolit, do jakých odstínů vaši ložnici sladíte. Pokud máte třeba menší ložnici, určitě jí prospějí spíše světlejší barvy, které opticky zvětší prostor. Měly by to být také barvy uklidňující a příjemné, vzhledem k tomu, že v ložnici budete chtít odpočívat. Takže výrazné barvy jako rudá nebo křiklavě fialová se určitě nehodí. Hlavně nezapomeňte, že musíte vymalovat dříve, než nastěhujete nábytek.

ložnice

Důležité je i to, jak uspořádáte svůj nábytek v ložnici. Nejprve umístěte posel a potom kolem ní zbytek nábytku. Pokud máte větší ložnici, nejlépe uděláte, pokud postel umístíte doprostřed a nábytek rozestavíte kolem. Pokud je vaše ložnice spíše menší, dobrou variantou bude uložit ji podél stěny.

Důležitou součástí ložnice jsou i skříně. Je důležité, abyste měli dostatek úložného prostoru. Nejlépe uděláte, pokud vám to místo a finance dovolí, když si necháte zřídit skříně na míru. Jejich výhodou je, že si je můžete navrhnout přesně jak chcete vy.

pokoj

Nezapomeňte také na dobré osvětlení. Měli byste zvolit lustr, který vám v případě potřeby dobře osvítí celou místnost. Vhodné jsou určitě i lampičky, které můžete použít, pokud si budete chtít třeba číst. Jestli máte v ložnici uložené veškeré oblečení, určitě oceníte i to, pokud si pořídíte velké zrcadlo, před kterým se můžete ustrojit. Vhodným doplňkem do ložnice je třeba i kosmetický stolek se zrcadlem, u kterého se můžete líčit nebo upravovat. Nevíte si rady, jak zařídit svou ložnici a celkově svůj byt? Pak se vám určitě bude hodit pomoc bytového architekta. Bytový architekt Evalofa vám pomůže zařídit váš byt přesně na míru.