Jaké vlastnosti by měl mít písek do pískovačky

29. 4. 2023 | By | 0 Comments

Pokud chceme něco obrousit, sáhneme po některém z abraziv. Z nich je zdaleka nejpoužívanější písek. A není divu, je levný a lze jej použít jak pro hrubou, tak i pro jemnou práci. Problém je však v tom, jaký typ použít. Většina lidí si ani neuvědomuje, že existuje mnoho různých druhů písku. Ty se liší především obsahem křemenných částic a velikostí zrn. Stačí si například srovnat ten náš, který najdeme například na dětských pískovištích, s tím ze Sahary. Je jasné, že i jejich vlastnosti budou úplně jiné. Proto je potřeba, abychom vybrali ten správný písek do pískovačky. K tomu nám může sloužit hned několik kritérií, na která je možno se podívat.

broušení pískem

Tím prvním je to, co chceme brousit. Pokud chceme čistit fasádu domu, pak je lepší použít hrubší typ, kdy jsou zrna větší. Na jemnější práci, například broušení sklenic, pak použijeme ten jemnější. Je tedy potřeba si toto předem ujasnit. Pokud bychom zvolili špatně, výsledky by rozhodně nebyly takové, jaké bychom si představovali.

Pak je zde samozřejmě otázka financí. Je jasné, že rozpočet není neomezený, a i když písek nepatří zrovna mezi nejdražší suroviny, je pravdou, že ten skutečně kvalitní je již dražší. Měli bychom si tedy již před nákupem stanovit limit pro každou položku, včetně písku, který nemůžeme překročit. Tak zajistíme, že se budeme skutečně pohybovat v cenové skupině, která je pro nás výhodná.

běžná pískovačka

Ovšem s otázkou kvality samozřejmě souvisí i náročnost úkolu a broušení. Například již zmíněné čištění fasády sice spotřebuje velké množství této suroviny, avšak kvalita nemusí být špičková. Naopak, na drobné, precizní práce je ho potřeba mnohem méně, avšak kvalita by měla být mnohem vyšší.

Otázka, který typ použít, tedy není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Rozhodně zde není na škodu poradit se s nějakým nezávislým odborníkem, který nám doporučí ten, který bude odpovídat našim požadavkům. Vyhneme se tak mnoha problémům a zklamáním.