Je nutné do tiskáren kupovat originální tonery?

21. 6. 2023 | By | 0 Comments

Každé tiskárně, bez ohledu na to, jak často ji používáme, dříve či později dojde náplň a je třeba vyměnit toner. Zde se však mnoho majitelů zamyslí. Originální tonery jsou totiž podstatně dražší, než ty univerzální. Skutečně tedy stojí za to je kupovat? Odpověď na tuto otázku není jednoduchá, a závisí zcela na tom, co od své tiskárny požadujete a jak často ji používáte. Oba dva typy tonerů mají totiž poněkud odlišné vlastnosti a dosáhnete s nimi trochu jiných výsledků.

klasická tiskárna

Je pravdou, že originální toner vám nabídne čistější tisk. Také s největší pravděpodobností vydrží déle. Pokud se tedy jedná o tiskárnu někde v kanceláři, která je v provozu prakticky nepřetržitě, a kde je nutné, aby vytištěné dokumenty vypadaly co nejlépe, je to rozhodně tím lepším řešením, bez ohledu na vyšší cenu.

Na druhou stranu pokud ji máte doma a pouze si na ní jednou za čas vytisknete nějaký text nebo obrázek k vlastní potřebě, pak by investice do originálního toneru byla zbytečnou ztrátou peněz. Náplň by totiž s největší pravděpodobností vyschla mnohem dříve, než byste ji stihli spotřebovat. U univerzálních tonerů to příliš nevadí, avšak u toho originálního by to byla velká škoda.

univerzální toner

Také je potřeba uvážit typ tiskárny. Na ty starší se totiž již ty originální mnohdy ani nevyrábí. Platí to zvláště u značek, které již zanikly. V takovém případě se vám jen nemusí podařit vůbec sehnat, i když se o to budete sebevíc snažit.

Je tedy jasné, že zde záleží zcela na vaší specifické situaci a konkrétních požadavcích. Pokud si však nejste jisti, rozhodně se vyplatí situaci zkonzultovat s odborníkem. Může se to sice zdát hloupé, avšak může vám to pomoci ušetřit peníze, a to se vždy hodí. Zvláště dnes totiž platí, že jich není nazbyt. Proto bychom se i zde měli řídit zlatým pravidlem „dvakrát měř a jednou řež“. Naše peněženka to rozhodně ocení.