Kdy posílat posvatební oznámení?

20. 6. 2023 | By | 0 Comments

Ne každý touží po velké svatbě, kde bude mít několik desítek hostů a celý den bude jen o nich. Někdo preferuje spíše menší svatbu, až soukromou. Není na tom vůbec nic špatného. O tom, jaká svatba bude, by si měli rozhodnout především budoucí novomanželé. Rozhodně se nenechte ovlivnit svými blízkými a rodinou a udělejte si takovou svatbu, jakou chcete.

V poslední době třeba spousta párů zvolí možnost svatby v zahraničí. Populárními destinacemi jsou buď Las Vegas, kde vás oddají na počkání, nebo destinace s plážemi a mořem, kde se můžete oddat přímo za zvuku vln. Velmi romantické a krásné.

plážová svatba

Pokud taková svatba proběhla a byli jste na ni jen vy dva a svědkové, popřípadě jen pár dalších lidí, možná máte širší okruh lidí kolem sebe, kterým budete chtít dát vědět, že jste uzavřeli sňatek. Jak ale na to? V takovém případě se po svatbě posílá svatební oznámení po svatbě https://svatba-oznameni.cz/svatebni-oznameni/. Jak by mělo vypadat?

Vypadá vlastně podobně jako klasické svatební oznámení, jen v něm neohlašujete nadcházející svatbu, ale zmiňujete tu, která už proběhla. Určitě by tedy měly být uvedeny jména snoubenců. Doporučuje se u ženy uvést jméno, které nosila za svobodna, i v případě, že si vzala manželovo příjmení. Poté připojíte informaci, kdy a kde se svatba konala. Můžete k tomu dodat větu o tom, že se jednalo o soukromý obřad, aby někdo neměl pocit, že se nemohl zúčastnit svatby, kde byli jinak všichni kromě něj.

svatba

Pokud plánujete dodatečně svatbu oslavit i s těmi, kteří na svatbě nebyli, je dobré to napsat rovnou do oznámení, případně přiložit kartičku s pozvánkou na konkrétní párty, kde budete chtít oslavit proběhnutou svatbu se svými blízkými. I v případě, že se nejednalo o soukromý obřad můžete samozřejmě rozeslat i posvatební oznámení těm, které jste na svatbu z různých důvodů nemohli nebo nechtěli pozvat, ale chcete, aby věděli, že svatba již proběhla.