Když se cena betonového plotu navýší o montáž

19. 3. 2023 | By | 0 Comments

Uvažujete o betonovém plotu a zvažujete rovněž, zda si jej postavit sami, anebo výstavbu svěřit profesionálům? Výstavba na klíč má své výhody, i když se cena betonového plotu navýší.

Záruka na práci – stačí zakotvit záruční podmínky ve smlouvě o dílo a máte v podstatě jistotu, že bude předávané v podobě, kterou vy akceptujete. Toto je velká výhoda vůči výstavbě svépomocí, kdy tu můžete lidově řečeno „nasekat“ řadu chyb, což se pak později vymstí a bude nutné plot přestavět nebo dokonce vyměnit za jiné řešení.

Výkopové práce – kdo není zvyklý pracovat denně s krumpáčem a s lopatou, mohou jej výkopové práce zaskočit. Kdyby se jednalo o pět sloupků a plot o délce osmi metrů, budiž, ale co když stavíte plot kolem celé zahrady, kde bude sloupků ne pět, ale padesát?

kamenná zídka

Složení materiálu z auta – přivezou vám na stavbu celkem sto dvacet desek a padesát sloupků, což bude čítat celkem deset tun materiálu. Na jeho složení z auta potřebujete mechanizaci, zapomeňte na ruční přenášení každé desky a sloupku, což by vám zabralo několik hodin času. Ke složení nákladu bude zapotřebí vysokozdvižný vozík nebo nakladač, a pochopitelně i s obsluhou, což jsou u svépomocného řešení další náklady navíc.

betonový plot

Montáž desek – samotná montáž desek, jejich zasouvání do drážek, se zdá snadná, ale pouze v případě, že máte k dispozici mobilní jeřáb nebo zvedák (kladkostroj). Jinak bude téměř nemožné zvládnout ve dvou lidech zdvihat nad hlavu každou z desek a opatrně je vsouvat mezi drážky. Pamatujte na to, že desky váží přibližně 70 kg, což tedy není žádné pápěří ani papírový model.

Problematický terén – výstavba betonového plotu na klíč se vyplácí i tam, kde je velmi problematický terén, například se jedná o prudší svah, rozměklou půdu anebo naopak velmi tvrdé podloží s jílem či kameny. Ani v takovém prostředí vám práci s oplocením profesionální firma neodřekne.