Péče o zahradu po celý rok

24. 4. 2023 | By | 0 Comments

Každý kdo má zahradu zná všechny povinnosti, které zahrada obnáší. Někdo má zahradu jen na okrasu ale vzhledem k vysokým cenám za potraviny se zvyšuje počet majitelů zahrad, kteří si na zahradě začínají pěstovat ovoce a zeleninu. V takovém případě je péče o zahradu těžší, protože vypěstovat přísadu ze semínka dá více práce. Můžete si je koupit i připravené, a tak vám část páce ubyde, jen je potřeba počítat s tím, že přísada už něco stojí.

sekačka na trávu

Jestli byla vaše zahrada doteď spíše okrasná, budete potřebovat vytvořit záhony. Většinou se to dělá tak, že se na trávu položí igelit nebo nějaká tmavá tkanina, pod kterou uhyne tráva. Ta se potom vybere, záhon se poryje, aby se prokouřila půda, a můžete začít se sázením. Je potřeba záhony pravidelně plít, protože jinak vám sazenice zadusí plevel a veškerá snaha tak přijde vniveč. Kromě pletí a zastřihávání stromů a keřů je nutné sekat trávu. Ta během dešťů vyroste i o několik centimetrů za pár dní. Traviny jsou plné plevelů a ty mohou poškodit úrodu a v extrémním případě i ploty. Spolu s plevelem můžete mít na zahradě i náletové dřeviny, kterých se zbavuje jen obtížně.

včela na květině

Někdy není na sekání trávy čas a tak je potřeba si ji nechat posekat. Buď můžete poprosit někoho ze sousedů, ale nejlepší je najmout si firmu. Firma disponuje četnou technikou, která je někdy potřeba. Kromě sekačky či křovinořezu je někdy potřeba například i traktor nebo mulčovač pro případ zanedbané zahrady. Cena za sekání trávy se liší podle toho jak je pozemek velký, svažitý, jaký je k němu přístup a na cenu má vliv samozřejmě i jeho přístupnost. Nemusíte mít posekanou zahradu na centimetr, bohatě stačí ji sekat méně často a nechat nějaké luční květiny pro včely a další hmyz, kteří vaši péči rozhodně ocení, protože zcela vysekané trávníky jim žádnou potravu neposkytují.