Krásu může chápat každý jinak. Chápání významu krásy se liší napříč různými zeměmi. To, co je v jedné oblasti považováno za krásu, může být v jiné krajině považováno za přesný opak. Vnímání krásy se projevuje podle estetických norem v oblasti architektury, umění, módy ale také v chování lidí.
Západní kultura
Západní kultura je často spojována s krásou spočívající v mladosti a štíhlosti. Ideály krásy jsou zde propagovány zejména pomocí médií a prostřednictvím módního průmyslu. Objevují se tendence zdůrazňovat určité fyzické rysy, které jsou žádoucí. Ideální je mít vysokou, štíhlou postavu a bezchybnou pleť. Tento ideál krásy ale čelí kritice, protože lidé volají po větší rozmanitosti a snadnější dosažitelnosti.
Africké kultura
Africká kultura je ohledně chápání krásy úplně jinde než západ. V některých regionech západní Afriky se uznává jako ideál krásy plná a plnoštíhlá postava. Je považována za znak bohatství a zdraví. V oblasti Indie a Bangladéše se považuje za krásné mít světlou pleť, jako důsledek historického vlivu kolonialismu a kastovního systému.
Asijská kultura
Zejména v Japonsku a Koreji je pojem krása velkým tématem. Váže se k němu dlouholetá tradice. Japonská kultura se spojuje s přírodou a oslavuje krásu v nedokonalostech. Jižní Korea je zaměřená především na krásu pleti. Bezchybná pleť je zde považována za ideál krásy a tomu je přizpůsoben i rozsáhlý korejský beauty průmysl.
Indiánská kultura
A nesmíme zapomenout ani na ideály krásy v indiánské kultuře. Zde se ideál krásy odráží od vztahu k přírodě a k duchovnímu světu. Některé domorodé národy považují za symbol krásy schopnost spojit se s přírodou, nosit tradiční oblečení a vyznávat tradiční hodnoty daného indiánského kmene. Krása je tedy velmi subjektivním pojmem. Nesmíme ale zapomínat, že krása není jen o vzhledu. Je i o našem nitru, o našem chování a o našem způsobu života.