Pozvěte vaši návštěvu k vám na koberec aneb co dokáže podlahové topení

20. 6. 2023 | By | 0 Comments


V domácnostech, kde se topí radiátory, bývá u podlahy chladněji, než u stropu, a kdo nechce zbytečně místnosti přetápět, obvykle to řeší tím, že si navlékne teplé ponožky. Pobyt v takovém prostředí je pak celkem komfortní, a to zejména tehdy, vytváříte-li v bytě nějakou manuální činnost, nebo alespoň sedíte v křesle či na pohovce s nohama na stole anebo přikrčenýma pod sebou. Jestliže se ale rozhodnete posadit na koberec a pracovat tam s notebookem, popíjet kávu nebo vystřihovat látku na kalhoty podle papírového střihu, po krátké době si to rozmyslíte. Přitom je posezení na podlaze mnohdy praktičtější – máte tu spoustu místa, koberec je dostatečně měkký a můžete si tu pohodlně rozložit třeba celou papírovou turistickou mapu.

topení v podlaze

Tímto jsme vám pouze chtěli naznačit, jak velký význam má podlahové topení, a to nejen kvůli úspoře financí za vytápění, ale i pro váš bytový komfort. Teplo od podlahy je totiž úplně jiné, než to z radiátorů, ostatně potvrdí vám to snad každý, kdo se s ním již blíže seznámil.

Jakmile máte teplou podlahu, a nemusí to být ani přímo koberec, stačí kamenná dlažba, můžete se to pohodlně posadit, pod zadek si vložit pro změkčení podsedák či polštářek, a položit svá bosá chodidla pohodlně na celou plochu před vámi. Teplo na chodidla vyvolává v lidském mozku euforické pocity, velice podobně, jako v průběhu reflexních masáží.

batole na koberci

Tohoto neobvyklého komfortu můžete využít i s vašimi přáteli, až je pozvete na návštěvu. Nemusíte jim ani referovat, jak spolehlivá je firma, co vám instalovala v Plzni podlahové topení, ono totiž bude promlouvat samo za sebe a vytvářet tu nejlepší reklamu, jakou si lze představit. Teplo na zadek, stehna, chodidla či břicho ocení každý, kdo se u vás posadí na zem, nebo si tu lehne a bude s vámi skládat puzzle, hrát pexeso, sestavovat s dětmi stavebnici anebo pouze popíjet pomerančový džus nebo zdravou bezkofeinovou ájurvédskou kávu.