Účinky ženšenu

26. 12. 2023 | By | 0 Comments


Ženšen je bylinka, která má několik dalších druhů. V zásadě ale můžeme o ženšenu říct, že má na naše tělo skvělý vliv a skvělé účinky, zejména v oblasti zdravotních výhod. Ženšen má rozměrný kořen a trvá mu 5 – 7 let, než úplně dozraje. Na podzim pak obvykle odumírá. Používá se zejména jako doplněk stravy a také v přírodním lékařství. Kvůli jeho účinkem ho užívá spousta mužů i žen. Ti na internet poté i sdílí, jaké mají s ženšenem zkušenosti. Můžete proto na internetu najít desítek článků, kde mám náhodní lidé potvrdí, jak skvělá bylina to je.

ženšen

Pojďme se, ale nyní podívat blíže na její zdravotní benefity pro naše tělo a organismus. Ženšen například skvěle funguje proti nachlazení. Podporuje také naši imunitu a měl by se stát vašim pomocníkem během doby, co jste nemocní. A nemusí to být jen „obyčejné“ nachlazení. Ženšen dokáže skvěle zvládat i chřipky a podobné virózy. Pro muže je ženšen velmi cenou složkou, pokud máte problémy s vašim sexuálním životem. Ženšen zvyšuje chuť k sexu a snižuje riziko vzniku erektilní dysfunkce. Pokud již touto poruchou trpíte, může vám pomoci získat znovu zpět svoji erekci. Ženšen má taktéž uklidňující účinky a pomáhá těm kteří ho užívají při více stresovém období.

kořen ženšen

Stačí dodržovat dávkování a uvidíte, že stres budete zvládat daleko lépe než předtím. Užívání ženšenu podporuje také krevní oběh. To je dobré zejména pro ty, kteří mají problémy s kardiovaskulárními onemocněními. Vždyť ženšen se doporučuje i jako prevence těchto onemocnění srdce a cév. Napomáhá také s naší únavou a zvyšuje koncentraci a pozornost. Pokud jste málo spali a potřebujete se ten den opravdu dobře soustředit, může vám s tímto pomoci právě ženšen. Ženám zase napomáhá během menopauzy, zejména proti návalům horka, které bývají nepříjemným doprovodným příznakem blížící se nebo probíhající menopauzy.