Vybavte se na léto

12. 1. 2024 | By | 0 Comments


Sluneční záření je největší v letních měsících, kdy dosahuje svého maxima. Projevuje se vysokými teplotami a žárem, který často páchá škody nejen na majetku, ale především na našem zdraví. Největším problémem je, že spousta lidí trpí vážným poškozením zdraví, a přitom tomu lze snadno předejít. Nejrozšířenější nemocí je rakovina kůže, před kterou se dá chránit vhodným oblečením a zejména používáním krému s ochranným UV faktorem. Na to ale mnoho lidí zapomíná a žádný krém nepoužívají – jen u vody, a to je málo.

muž brýle

Krém s UV filtrem se musí používat i na obličej, takže pokud chcete mít co nejdéle obličej bez vrásek, určitě na nanášení tohoto krému na obličej nezapomínejte.

Slunce ale nezpůsobuje jen kožní potíže, velkou hrozbou je i pro naše oči. Ty jsou velice citlivé na světlo, a tak jak jim vadí všudypřítomné modré světlo, jim nedělá dobře ani sluneční svit. Samozřejmě slunce k životu potřebujeme, ale nadmíra paprsků může zrak nevratně poškodit. Proto je dobré nosit sluneční brýle, které zrak opravdu účinně ochrání před destruktivním vlivem slunečních paprsků.

Nejsou brýle jako brýle
Sluneční brýle koupíte za pár korun, ale i za tisíce. Sluneční brýle které koupíte někde na stánku opravdu nebudou poskytovat vašim očím kvalitní ochranu, a tak jsou spíše módní doplněk než funkční brýle. Pokud vám záleží na tom, aby vaše oči byly skutečně chráněny, pořiďte si například sluneční brýle pánské polarizační, které mají speciální filtr, pomocí kterého uvidíte stále syté nezměněné barvy, a přitom sníží ostré sluneční světlo na minimum.

sluneční brýle

Polarizační sluneční brýle jsou skvělé v tom, že nijak nemění vnímání barev, takže zřetelně a jasně uvidíte i barvy na semaforu. Tento typ brýlí používají hlavně řidiči, které slunce často oslňuje, což může vést ke vzniku mnoha nebezpečných situacích v provozu.