Vypravte se s dětmi na výlet s tmavými skly na autě

20. 5. 2023 | By | 0 Comments

UV záření – děti by měly o prázdninách pochytat co nejvíce vitamínu D ze slunce, protože tráví mnoho času ve školách a v zimním období je tak málo slunečního svitu, že v organismu vzniká spíše deficit, než přebytek. Ale nic se nemá přehánět a pobyt na sluníčku by měl být koordinovaný a v rozumné míře. Jestliže tedy jedete na výlet autem s čirými skly, proniká tudy UV záření a při delších cestách to není zrovna žádoucí. Tmavé autofolie z Brna http://www.autofolieds.cz/ chrání i interiér vozu před blednutím a oceníte to i ve chvíli, kdy tu pasažéři používají výpočetní techniku a předměty, které jsou na UV záření citlivé.

modré auto

Autonehoda – nikomu žádnou autonehodu nepřejeme, ale pokud se tak již stane, autofolie zajistí, aby se sklo nevysypávalo a zůstávalo nalepené na fólii. Vysypané sklo při nehodách značně znepříjemňuje situaci jak fyzicky, tak i psychicky. Máte je doslova všude a pod spodním prádlem, zaříznuté v rozkroku nebo v botách mezi chodidlem a ponožkou se to rozhodně nikomu nelíbí. A jestliže je nehoda lehčího rázu, budete pak mít i s nalepeným sklem na fólii snazší úklid vozidla.

sklo

Zajištění soukromí – jedním z podstatných důvodů, proč si lidé volí tmavá skla v autě, je soukromí. Vydat se totiž na výlet s průhledným sklem znamená, že o vašich aktivitách ve vozidle bude kde kdo vědět. Dozví se o nich sousedé, pokud vás zahlédnou v autě, a snadno zjistí i to, že vaše děti si s sebou berou své kamarády, anebo že s vámi jede vaše družka nebo teta. Možná vám připadá toto příliš přehnané, pokud nejste zrovna kriminální živel a neplánujete v autě nějaký atentát, jenže někteří lidé rádi šíří různé drby a pomluvy a z vašeho počínání dedukují jisté scénáře vašeho dalšího chování. Do vašeho soukromí však nikomu nic není a máte plné právo si jej hájit i tímto způsobem. Takto máte jistotu, že se o vašich plánech nikdo nepovolaný nedozví.