Zdravý pohyb

1. 1. 2023 | By | 0 Comments

Já osobně si myslím, že sportovat by mě opravdu každý člověk. A to hlavně děti. Protože bohužel se setkávám v poslední době s takovými případy, kdy jsou malé děti tak hodně obézní, že je to úplná škoda a že to také škodí jejich zdraví. Všichni víme, že obezita škodí opravdu normálně i dospělým lidem, vážně bez ohledu na věk. Je logické, že obezita vůbec někomu neprospívá a také nikdy prospívat nebude. V tamto mám naprostou pravdu. A tohle je bohužel fakt. A také nechápu, jak někdo může nechat dojít to, tak daleko, že je potom nemocný z toho, že je tak obézní, že už jsem mu to ani nechce shazovat kila a trpí zdravotními problémy.

Moc ráda se hýbu.

Proto si myslím, že nejlepší prevence by byl sport a tak podobně. Protože díky sportu se vlastně tělo hýbe a tím pádem také pálí kalorie. A když se pálí kalorie, tak potom člověk nemá šanci ani tloustnout. A nejhorší na tom ovšem je, že v poslední době se děti vůbec nehýbou a právě přibírají. Vůbec neví, co je to sport. A dokonce které malé děti sportuji jenom tak, že se dívají v televizi na sport anebo hrají různé sportovní hry na mobilním telefonu a nebo na počítači. Je tohle přijde opravdu škoda. A přijde mi to velmi smutné.

Sport spojuje lidi.

Protože já, kdybych měla dítě a bylo by opravdu hodně obézní, tak nejenom, že mu nastavím zdravý životní styl, ale také ho donutím do nějakého sportu. Ano, čtete správně, já bych ho donutila, protože bych rozhodně nechtěla, aby mi potom dítě třeba v sedmnácti letech řeklo, že toho lituje, že jedlo sladké a že jsem mu to měla rozmluvit. Protože já také děkuji své mamince, která mi v dětství zakázala sladké a donutila mě sportovat. Protože jsem byla jako dítě hodně obézní, takže nyní jsem ráda, že jsem štíhlá a sport jsem si zamilovala. Navíc chodím na box a také moc ráda plavu, takže sport je pro mě opravdu na prvním místě.