Zip sáček na cestách vlakem

15. 3. 2024 | By | 0 Comments


Vlastnictví osobního automobilu dnes není ničím neobvyklým, ale stále se mezi námi najde dostatek jedinců, kteří upřednostňují jízdu vlakem. Vlaky, zejména osobní lokálky nebo nostalgické vláčky na úzkorozchodných tratích, přináší do našeho života mnohem více radosti, než jízda autem po frekventované dálnici. Na dálnici toho totiž kolem vás moc neuvidíte, auto se nachází poměrně nízko nad zemským povrchem, jsou tu z obou stran svodidla a dálniční koridor je mnohdy stavěn v úvozu, takže okolní krajinu sledovat prakticky nelze. Ve vlaku je to ale něco jiného, a pokud například zvolíte trať z Prahy do Čerčan a Světlé nad Sázavou, Posázavský pacifik vás protáhne překrásnou, malebnou scenérií řeky Sázavy, a to by vám mohlo zvednout náladu a pomáhat lépe zvládat stres.

výlet do Posázaví

Nezapomeňte na svačinu – až budete balit věci na sobotní výlet Posázavským pacifikem, zabalte si již doma do batohu svačinu a nespoléhejte na různé stánky s občerstvením. Nemusíte mít zrovna štěstí na vhodné potraviny a to, co si připravíte doma, bývá obvykle zdravější. Využijte k tomu zipové sáčky, jsou levné, dobře skladné, spolehlivé a zdravotně nezávadné. Vložíte do každého z nich část svačiny, do prvního například rajčata a papriky, do druhého chléb s pomazánkou, do třetího směs ořechů a sušeného ovoce, a máte na půl dne vystaráno.

náhradní ponožky na výletě

Berte si s sebou více náhradních ponožek – pěší turistika v blízkosti říčních toků je velmi atraktivní a Posázaví patří k nejkrásnějším oblastem v republice, takže se tu vyplatí projít https://www.novinky.cz/domaci/452775-referendum-muze-projit-i-o-unii.html si stezky podél řeky například v blízkosti peřejí Stvořidla u Světlé nad Sázavou, anebo úsek mezi Krhanicemi a Píkovicemi, nedaleko vrchu Medník. Vezměte si ale s sebou více párů ponožek, protože jakmile se vám jedny propotí a navlhnou, mohou v obuvi klouzat, a tím se pak snáze vytváří puchýře. Mít na nohou suché a čisté ponožky je při turistice základ, a tak si klidně dopřejte na jediný den i pět párů náhradních ponožek. Ty propocené vložíte do zipového sáčku, který spolehlivě zabrání šíření bakterií a zápachu do svého okolí.