Život a škola

25. 10. 2022 | By | 0 Comments

Životní styl je něco, co člověk žije a prožívá, protože mu to tak vyhovuje. Tedy samozřejmě to nemusí být vždycky takové, že by to člověku vyhovovalo. Znám dokonce několik lidí, kteří žijí nějaký určitý životní styl a standard, ale vůbec jim to nevyhovuje. A to je hlavně z toho důvodu, že třeba nemají na lepší životní styl peníze. Já tomu rozumím a chápu to. Ale je opravdu mnoho lidí, kteří by si přáli změnit svůj životní styl anebo přístup k životu, ale nemají k tomu odhodlání anebo se stydí nebo na to nemají vůbec peníze. Anebo ho do změny nikdo nepodporuje. Já bych taky mohla vyprávět svoje.

Syn chce studovat.

A to třeba například to, že můj životní styl byl to, že jsem stále chtěla studovat. A chtěla jsem mít vysokou školu. A nakonec jsem vyzkoušela tři vysoké školy, ale ani jednu jsem neudělala. Pokaždé jsem po prvním semestru odešla, protože jsem to nezvládala a neměla jsme na to potřebné znalosti, nějak mě to nešlo a neměla jsme ani nikoho, kdo by mi pomohl. Nejhorší ale na tom bylo, že mě vůbec nikdo nepodporoval. Spíše doma byli všichni proti mně. A všichni se mi smáli, že na to nemám a že nemám chodit na vysokou školu, když je to složité a je to jenom pro chytré lidi. Přišlo mi, že mě shazují.

Každý si žije po svém.

Opravdu jsem se pak cítila špatně, že jsem raději vysoké školy odešla. A řekla jsem si, že na to vůbec nemám. Ale stále jsem to zkoušela dokola, ale vždycky všechno zbytečně. A bohužel se mi to nepodařilo a mám jen nakonec maturitu. Ale i za tohle jsem ráda. Nyní mám syna, který také touží jít na vysokou školu, takže ho v tomhle budu samozřejmě podporovat. A je logické, že každý člověk má svůj životní styl a standardy, které mu vyhovují anebo kterých chce dosáhnout. A pokud můj syn bude chtít mít vysokou školu, tak u mě má stoprocentní jistotu, že já ho v tom budu samozřejmě podporovat.