Co je to plenkovina

18. 3. 2024 | By | 0 Comments


Ti z vás, co ještě pamatují socialismus, si jistě umí vybavit, co je to plenkovina. Je to látka nesmírně příjemná a hebká, která je vysloveně vhodná pro domácí účely. S plenkovinou se možná vůbec nesetkali někteří zástupci mladé generace, odkojení, respektive závislí na jednorázových plenkách, což je ale svým způsobem problém, protože jednorázové pleny bývají napuštěny chemickými látkami pro zvýšení absorpce moči, a to ovšem není nic přirozeného. Bavlna je zkrátka bavlna, a kdo svým dětem poskytuje tuto rozkoš, prokazuje jim tím mnohem větší službu. Prokázat službu byste mohli i vy svému tělu, své vlastní pokožce, pokud se rozhodnete z plenkoviny šít třeba domácí oblečení. Je to natolik příjemný a osvědčený materiál, že si můžete dovolit experimentovat, a užívat si doma to, co si užívají miminka v kočárku.

dětské bavlněné pleny

Pyžamo – koupíte-li si bavlněné pyžamo v domnění, že bavlna je hebká, můžete být zklamáni, protože nové výrobky z bavlny, zvláště ty barvené, mohou být poměrně hrubé. Budou vás svědit a škrábat, dokud je alespoň třicetkrát nevyperete v pračce. S plenkovinou je to jiné, ušijete-li z ní pyžamo, budete opravdu jako v „bavlnce“. A pro zdravý spánek je příjemný pocit na pokožce více než důležitý, to jistě uznáte. Ostatně, proč si neužít pyžamo třeba ještě přes den, kdy se vám nechce z postele, nebo chcete jen lenošit na pohovce. V pyžamu se také dá pracovat z domova na notebooku, a klidně i na koberci. A máte-li doma topení v podlaze, můžete si tu užít i teplo na bosá chodidla, takže tu máte dokonalou domácí pohodu, i když vyvíjíte pracovní aktivity.

dívka v posteli

Tričko – tričko z plenkoviny užijete nejen doma, ale třeba i při sportu, například při horské turistice nebo cykloturistice. Trika z tohoto materiálu jsou také ideální recesí na vodácké výpravy. Kromě trička lze ušít i tříčtvrteční sportovní tepláky a mít je jako ležérní typ oblečení pro volný čas prakticky kdekoli.